Zážitkové saunování

Věřte nevěřte, i v sauně je možné poznat zajímavé lidi, navázat nová přátelství a vytvořit si komunitu. Zážitkové saunování tak, jak jej praktikujeme my, Vám to navíc dělá ještě mnohem jednodušší – protože při něm jste zapojeni do komunikace se saunérem, s ostatními a i sami se sebou. Zážitkové saunování je prostě skvělá příležitost, jak zažít hlubokou relaxaci pro tělo a zároveň se opravdu pobavit a saunu si naplno užít!

Co je zážitkové saunování?
Tak, saunování jako takové asi každý zná. Ne každému se líbí nebo je jeho koníčkem, ale ti, kteří do sauny chodí pravidelně nebo jim nevadí a jsou ochotni v ní trávit nějaký čas, by mohli být tímto typem saunování nadšeni. Klíčovou osobou v tomto typu aktivity je saunér – mistr saunér, který rozumí své práci, umí ceremoniál správně rozfázovat, vše „účastníkům“ vysvětlit a zahrnout je do své show. Saunér přichází do sauny se sadou ručníků, kbelíkem vody a ledovými koulemi, aby se svojí „skupinkou“ v sauně strávil přibližně 15 minut.

Během této doby Vás čeká hudební show, aromaterapie za přítomnosti 100% éterických olejů a především saunérova show s ručníky, parními nárazy a triky. Zkrátka a dobře zážitek, pro který si do sauny prostě normálně nedojdete. Účel saunového ceremoniálu je zintenzivnit Váš prožitek a zároveň učinit saunování jako takové zajímavější – plnější, nápaditější a laskavější.

Kde je možné tento typ saunování zažít?
Zážitkové saunování je velmi rozšířené v zahraničí, například v Německu, kde se s ním setkáte téměř v každém centru. V Čechách je na denním pořádku v Praze a v některých zpravidla větších wellness komplexech. V Plzni byste ještě před pár měsíci něco takového hledali marně. Když jsme se do této aktivity v našem rodném městě pustili,

nebylo to úplně jednoduché, jelikož zájem ze strany center se v podstatě rovnal nule. Nicméně nakonec se na nás usmálo štěstí a „prosaunovali“ jsme zimní sezónu 2018-2019 v sauně na hlavním zimním stadionu v Plzni. Zážitkové saunování se tak dostalo i Plzeňákům pod kůži a nemálo lidí si jej zamilovalo.

Nyní se můžete těšit na to, že od 1. září 2019 bude celá sauna v Plzni na hlavním zimním stadionu pod naší taktovkou! Brzy Vám dáme vědět otevírací hodiny a také Vás informujeme o všech službách, na které se můžete těšit!


Řekli o zážitkovém saunování pod naší taktovkou: 

„V sauně mám ráda klid a relax, ještě víc však miluji saunové ceremoniály – a to hlavně proto, že saunér spoluvytváří úžasnou atmosféru a komunikací s účastníky saunování pomáhá lidem vytvářet komunitu každotýdenního setkávání. Baví mě poznávat se s těmi lidmi navíc v nahotě, kdy se těžko něco skrývá. Těším se na překvapení ve formě peelingu, nějaké dobrůtky nebo nové originálně namíchané vůně z éterických olejů. Moc se mi líbí přijímat pozornost, kterou saunér věnuje mým směrem. Cítím se opečovávaná a to miluje každá žena. A v konci konců saunový ceremoniál může být veden nejen dynamicky, ale i v relaxaci a klidu, které v sauně tolik miluji.“ – Markéta

„Asi bych to rozdělil do dvou částí. Jedna zahrnuje takové to klidné saunování, kdy si skutečně člověk po celém dni lehne a jen odpočívá a užívá si ticho, prostě klid a úplně vypne. Ta část s ceremoniálem je taková relaxační. Něco jako když jdeš s přáteli někam posedět. Je fajn, když se sejde parta lidí, které to baví, dokáží tu pohodu a radost předávat dál, a to vše v příjemném prostředí. To, že sanování má velice kladný vliv na zdraví, ani nemusím popisovat. Pravdou je, že se těším na každý čtvrtek, kdy se zase setkám s dobrou partou, ještě lepší saunérkou a pořádnou dávkou horkého proudění vzduchu kolem sebe.“ – Pavel

 

 

 

Dominiky články o saunování:

„Proč jsem (se) začala saunovat a co pro mě saunování znamená“

Jak jsem se jednou bála aneb (ne)soutěžit na Saunafestu tři týdny před porodem? 

Podívejte se na Domči profil na oficiálních stránkách české asociace saunérů.