Privátní sauna saunového klubu Perfect Spring v Plzni

Co Vás čeká a nemine, když se začnete pravidelně saunovat aneb 5 důvodů, proč dát sauně šanci?

Otevřeno denně 15:00 - 21:00 hod

Sauna Plzeň - Perfect Spring - děti v sauně

Sauna může v každém z nás vyvolávat odlišné pocity, vzpomínky a tužby. Někdo si při vyřčení slova „sauna“ představí nesnesitelné vedro, ve kterém lze vydržet maximálně pár minut. Jinému to naopak evokuje příjemné teplíčko, které při chladných podzimních dnech krásně zahřeje tělo i duši. Další si představí haldu lidí sedících vedle sebe v prostěradlech, jiný chvíle klidu v prázdné sauně, kde se dá dokonale přemýšlet a rozjímat. Někdo saunu miluje, další nesnáší. V podstatě by se dalo říci, že každý má na saunu nějaký názor.

Cílem mého dnešního článku je předat Vám poselství o tom, v co se sauna může změnit, když jí dáte šanci a chvíli to s ní vydržíte. Povím Vám o pěti hlavních důvodech, proč má smysl se pravidelně saunovat, a třeba se rozhodnete i Vy, že zkusíte ve svém životě saunu chytit za ten správný konec. Uvidíme.

  1. Pravidelný kvalitní odpočinek

Věřte nevěřte, odpočinek v sauně je velmi hlubokým a kvalitním prožitkem. Teplo se Vám vkrade do těla a způsobí, že Vám bude prostě zcela jinak, než „tam venku“. Sauna je lék na všechny chmury a neřesti, které nás obtěžují, protože svým teploučkým pohlazením způsobí, že se opravdu uvolníme a dáme volnost proudění svých strachů, pocitů, starostí i radostí. Když vydržíte a budete do sauny chodit pravidelně jednou až dvakrát týdně, budete brzy svědky toho, jak se do ní těšíte, myslíte na ní, víte, co od ní očekávat, a také jste si jisti, že Vás rozhodně nezklame (pokud nebude zrovna zavřená 😊).

  1. Nové myšlenky, nápady, inspirace

Říká se, že na saunových lavicích se rodí myšlenky a nápady, které se nerodí na žádném jiném místě na světě. A toto je rozhodně pravda. V sauně, tom klidném a laskavém prostoru se každičká duše odprostí od chmurů, co ji sužují, a najde si brzy cestu sama k sobě. Dokáže se povznést nad své strachy, omezení a nejistoty a vymyslet východiska z problémů, najít řešení a dodat si odvahy k tomu, toto všechno později realizovat.

  1. Skvělá kondička

Sauna rozhodně pomáhá nejenom naší duši, ale i tělu. Naše tělo v sauně sílí. Ať už si zoceluje imunitu, tak se zároveň učí více vydržet. Stává se silnějším a odolnějším, schopnějším. Sauna představuje intenzivní prožitek, který jiné místo nenabízí. Přestože v sauně pouze sedíte nebo ležíte, zvládá Vaše tělo v ten moment velký nápor. Pere se s teplem, pouští si jej dovnitř a zároveň se mu brání vlastním potem. Ochlazuje samo sebe, aby to vydrželo. Toto Vás posiluje.

  1. Přijetí sebe sama

Jak jistě víte, do sauny byste správně měli chodit nazí. Také se říká, že jsme všichni stvořeni stejně, ale nikde to není tak jasně vidět jako právě v sauně. Sauna nás všechny učí přijímat vlastní tělo takové, jaké je, a za nic se nestydět. Představuje přirozenost a nabízí nám možnost uvědomit si, že není třeba se za nic schovávat. A není třeba soudit ostatní. V sauně nejde o to, jak vypadáte. V sauně se píše zcela jiný příběh.

  1. Nalezení nových přátel, nové komunity

Sauna je mimo jiné i místem setkání. Když se naučíte pravidelně chodit například na saunové ceremoniály, budete nejspíše překvapeni, jak fajn lidé se v této horké komůrce scházejí. V sauně jsou lidé trošku jiní než mimo ní. Jsou otevřenější, klidnější, mají na sebe více času. Nejsou tolik rušeni, neexistují zde vnější vlivy. Sauna dává prostor se vyjádřit, popovídat si, popustit uzdu své komunikaci. Není těžké se v sauně skamarádit a má to svou hloubku. Nebojte se dát sauně šanci Vám ukázat trošku jiný svět, i co se přátelství týče.

Tak to jsou ony. Pět bodů, pět důvodů, proč má smysl pravidelně navštěvovat saunu. Že jich je mnohem víc? Taky si myslím. Jaký je ten Váš? 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *